„Zaskakuje wykonanie i niesłychana ilość opcji konfiguracyjnych” – router Airlive N450R – rekomendowany przez portal HotFix.pl

Kolejna nagroda dla firmy Airlive! To już 15 w przeciągu 1 roku!
Miło mi poinformować, że routera N-450R  uzyskał rekomendację portalu HotFix.pl.

„Osobiście uważam, że router firmy AirLive N450R to obecnie jedno z najciekawszych urządzeń na rynku. Zaskakuje wykonanie i niesłychana ilość opcji konfiguracyjnych. Tyle co daje AirLive na prawdę niewielu oferuje. „

Pierwsze wrażenia
„Na pierwszy rzut oka, urządzenie AirLive N450R nie różni się znacząco od swoich firmowych braci. Jedyne co się zmienia to liczba antenek, rośnie powoli prędkość przesyłania danych oraz wzrasta liczba portów USB.

Obudowa tego urządzenia jest wykonana z dość solidnego plastiku. Na górze posiada on matowo czarną fakturę, po bokach jest srebrny, zaś na przodzie lśniąco czarny.

Na przednim panelu producent umieścił tutaj dwa porty USB. Pierwszy z nich przeznaczony jest do podpięcia zewnętrznej pamięci masowej. To dzięki temu router bez potrzeby włączania komputera ściągnie potrzebne pliki. Drugi z portów przygotowany został z myślą o modemach 3G. Można pomyśleć po co skoro mamy łącze szerokopasmowe. Modem taki się przyda jeśli musimy się dostać do Internetu, a standardowe łącze nagle zawiedzie lub po prostu z takiego łącza na stale korzystamy.

Dość ciekawą funkcją jest także specjalny przycisk pozwalający na szybkie wyłączenie nadawania WiFi. Dzięki temu niemal natychmiastowo odetniemy dostęp bezprzewodowy bez konieczności wyłączania routera czy zmiany konfiguracji. Na przednim panelu znajduje się jeszcze przycisk WPS do szybkiego kojarzenia ze sobą urządzeń WiFi w jedną sieć.

Pomiędzy nimi znajduje się szereg diod LED w przyjaznej zieleni na bieżąco informujących nas o parametrach pracy AirLive N450R. I tak mamy informacje o rodzaju używanego pasma, czy mamy podpięte urządzenia do portów USB, informacje o statusie podłączenia Internetu oraz zapełnienia portów LANowskich.

 

Pełna treść testu znajduje się pod linkiem:

http://www.hotfix.pl/test-airlive-n450r-czyli-450-mbps-routera-wifi-r95.htm

 

Zapraszamy do lektury.