5 funkcji, które powinien posiadać dobry punkt dostępu

Punkt dostępu to urządzenie zapewniające dostęp do sieci bezprzewodowej. Służy rozbudowy istniejących sieci LAN o sieć bezprzewodową. Takie urządzenia stosuje się najczęściej w dużych budynkach, w których wymaga się stworzenia dużej sieci bezprzewodowej dostępnej dla pracowników i klientów. W skład sieci może wchodzić jeden lub wiele punktów dostępu – w zależności od wielkości sieci.

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań różnych producentów. Jak zatem wybrać odpowiednie urządzenie? Postanowiliśmy zebrać 5 funkcji, które powinien posiadać punkt dostępu!

Łatwa instalacja

Punkt dostępu to urządzenie obecnie wykorzystywane przede wszystkim w firmach i instytucjach. W domach w zupełności wystarczające są routery WiFi. Dla przykładu – punkt dostępu AirLive AC.TOP posiada budowę pozwalającą na instalację na ścianie lub suficie a swoim wyglądem przypomina czujnik dymu. Dzięki takiemu rozwiązaniu urządzenie spełnia swoją funkcję i nie przyciaga uwagi osób zainteresowanych kradzieżą sprzętu.

image02

Technologia PoE

 

image04

Dzięki technologii PoE możliwa jest jednoczesna transmisja danych i zasilanie urządzenia za pomocą jednego przewodu Ethernet RJ-45. Takie rozwiązanie sprawia, że instalacja punktu dostępu jest niezależna od rozmieszczenia gniazdek elektrycznych. To też mniej kabli, a więc łatwiejsza i mniej ingerująca w infrastrukturę instalacja.

Najnowsze standardy sieci bezprzewodowej

 

image03

Urządzeń mobilnych korzystających z dostępu do sieci bezprzewodowej przybywa z roku na rok. Internet nie służy już tylko do sprawdzania poczty, wiadomości i kontaktu ze znajomymi. W internecie przechowujemy dane, słuchamy muzyki i oglądamy filmy. To wymaga dobrych urządzeń udostępniających sieć, dlatego punkt dostępu powinien wspierać najnowszy standard sieci AC.
Wielu użytkowników w sieci

Punkt dostepu powinien być wyposażony w mocny procesor, który obsłuży duży ruch w sieci. W przeciwnym wypadku będziemy musieli przygotować się na częste zawieszanie  i restartowanie się sprzętu.
image00

AirLive AC.TOP  pozwala na obsłużenie do 100 użytkowników sieci bezprzewodowej w tym samym czasie.
Wygodna konfiguracja

 

 

Punkt dostępu powinien być wyposażony w przyjazny dla użytkownika interfejs, a w przypadku większej ilości takich urządzeń, wspierać ich masową konfigurację.

image01

Punky dostępu AirLive AC.TOP można przypisać do jednego centralnego serwera Radius i zdalnie nimi zarządzać.

Post Tagged with