AirLive AP60 – bezprzewodowy access point z PoE – więcej niż myślisz…

AirLive AP60 - bezprzewodowy access point z PoE – więcej niż myślisz…

Odkąd firma AirLive wprowadziła na rynek wielofunkcyjne AP w 2002 roku, produkty te przeszły wiele zmian w zakresie niezawodności, wydajności oraz bogactwa funkcji. AP60 to nowy produkt, następca 5460AP  który został sprzedany w setkach tysięcy egzemplarzy i  zrewolucjonizował rynek dzięki cechom które charakteryzują markę AirLive: stabilność działania, uniwersalność i wielofunkcyjność. AP60 posiada wiele nowych funkcji, lepszą wydajność oraz zwiększony zasięg sygnału sieci bezprzewodowej.

 

Podstawowe funkcje:

 • bezprzewodowa sieć 150 Mb/s b/g/n
 • 9 bezprzewodowych trybów pracy: Access Point , Client, Bridge, WDS Repeater , Universal Repeater, WISP Router , WISP + Repeater , AP Router , WDS Station
 • 29dBm mocy radia – regulowana
 • 4 porty LAN
 • pasywny port PoE 12~24V
 • system konfiguracji www AirLogic – znany z popularnych urządzeń AirLive
 • konfigurator + wielojęzyczny interfejs użytkownika
 • wiele SSID, Watchdog, kontrola przepustowości
 • do 5x większy zasięg
 • IP Finder Management dla AP oraz kamer IP AirLive
 • złącze anteny R-SMA
 • tryb Emergency  – naprawa Firmware w przypadku uszkodzenia
 • WPS – przycisk konfiguracji połączeń szyfrowanych

 

 

Bezprzewodowy sygnał w standardzie b/g/n

AP60 umożliwia emisję sygnału sieci bezprzewodowej na dużą odległość przy mocy wyjściowej rzędu 29dBm (ograniczenie w Europie wynosi 20dBm a w USA 23dBm), co oznacza, że sygnał dociera prawie pięciokrotnie dalej w porównaniu do klasycznych modeli. Dodatkowo, urządzenie oferuje transfer rzędu 150Mb/s i jest kompatybilne wstecz z urządzeniami pracującymi w standardzie 11g/b.

 

4 porty LAN oraz pasywny PoE

Mimo, że AP60 posiada małą obudowę, udało się w nim umieścić 4 porty LAN. Jeden z nich posiada funkcję pasywnego PoE, urządzenie posiada również port WAN. Pasywny port PoE może przyjąć napięcie od 12 do 24 woltów, dzięki czemu można razem z AP60 użyć switcha POE-FSH8PW lub zestawu POE-1P do instalacji AP z dala od źródła energii.

 

 

 

 

 

 

IP Finder Management

AP60 współpracuje z aplikacją IP Finder firmy AirLive, dzięki czemu jesteś w stanie zarządzać kamerami IP poprzez ten AP. Dzięki temu oprogramowaniu jesteś w stanie wyszukać kamery IP oraz inne AP w sieci lokalnej, następnie zmienić ich numer IP, hasła, SSID oraz szyfrowanie.

 

 

 

 

 

 

Interfejs AirLogic z 9 trybami pracy

AP60 pozwala na łatwe użycie interfejsu AirLogic który jest standardem w każdym AP firmy AirLive. Dodatkowo urządzenie może działać w 9 różnych trybach, dzięki czemu może ono pracować w różnych środowiskach.

Wiele SSID, harmonogram sieci oraz Green AP

AP60 pozwala na używanie wielu nazw SSID jednocześnie, dzięki czemu można stworzyć do 5 wirtualnych AP. Wraz z harmonogramem sieci możesz skonfigurować urządzenie do pracy w różnych interwałach czasowych, dzięki czemu po wyjściu np. z domu czy z biura urządzenie automatycznie wykona wcześniej powierzone zadania obniżając przy tym koszty energii oraz rachunków. AP60 posiada również funkcję Green, dzięki czemu zużywa połowę energii mniej w porównaniu do podobnych urządzeń w tej klasie.

 

 

Dodatkowe informacje:
Gwarancja: 2 lata
Sugerowana cena detaliczna: ok. 40 Euro
Dystrybutorzy w Polsce: ABC Data S.A. tel.+48(022)5916429 : Action S.A. +48(012)2546909

Marka AirLive®:

AirLive® jest ogólnoświatową marką urządzeń Sieci & Komunikacji Danych. Produkty LAN to profesjonalne rozwiązania w pełnym zakresie. Produkty WLAN proste w użyciu a jednocześnie zaawansowane technicznie. Produkty AirLive® reprezentują doskonałą wartość dla przedsiębiorstw, profesjonalnych biur, usługodawców internetowych, mniejszych biur oraz klientów, ponieważ stanowią doskonałe połączenie dobrej ceny i dużych możliwości. AirLive® to marka oferująca nowatorstwo, rozwiązania, niezawodność i technologię. Dział inżynierów AirLive R&D przez cały czas skupia się nad rozwijaniem produktów AirLive WISP i rozwiązania zewnętrzne, SMB i rozwiązania zabezpieczające oraz produkty przeznaczone dla małych biur oraz domów. Producent produktów AirLive®, korporacja OvisLink została założona w 1993 roku na Tajwanie przez grupę ekspertów przemysłowych, którzy podjęli się wprowadzić na rynek produkty łączące w sobie najlepszą jakość, serwis, technologię oraz będące najlepsze w branży. Dziś firma OvisLink jest międzynarodową korporacją, która oferuje ponad 200 produktów i współpracuje z setkami dystrybutorów na całym świecie.
Obsługa medialna, materiały prasowe, dodatkowe informacje o marce:
Projekt Zero Mirosław Miętka