Airlive N450R wygrywa grudniowy ranking routerów.

Portal PurePC zakończył w grudniu testy najnowszych routerów obecnych  na naszym rynku.
Z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki, ale warto było:

- zwycięzcą okazał się nasz flagowy router Airlive N-450R który krótko mówiąc zdeklasował konkurencję w większości kategorii.

Nagrody od redaktorów:

Portal starał się odpowiedzieć na pytanie: Jaki router najlepiej nadaje się do zapełnionego sprzętem, multimedialnego domu?

Routery były sprawdzane w dwóch częstotliwościach: 2,4Mhz oraz 5Mhz w wariantach moc sygnału vs odległość od routera 1m i  10m oraz w wariancie  Dual band.

Dual band nie poprawia w żaden sposób osiągów routera, ale łączy obsługę w zasadzie wolnego od zakłóceń obecnie pasma 5 GHz oraz kompatybilność wsteczną z urządzeniami pracującymi tradycyjnie, w paśmie 2,4 GHz.

Najciekawszym wynikiem jest dla mnie – download w odległości 10m od routera. To w takich warunkach najczęściej znajdują się nasze routery w domu.
Tutaj Router Airlive N-450R zdeklasował konkurencję, choć również w wariancie 1m niemal nie miał sobie równych. Również w pozostałych wariantach Router Airlive N-450R zajął pierwsze ( jak w przypadku testów w wariancie Dual Band)  albo czołowe miejsca.

Zobacz pełne wyniki testów i sposób przeprowadzenia testu: