AirLive SmartCube 300W – Inteligentna 3-megapikselowa kamera IP z czujnikami temperatury i wilgotności

AirLive SmartCube 300W to bezprzewodowa kamera IP, która na nowo definiuje możliwe zastosowania kamer do monitoringu. Nowy model firmy AirLive napędzany jest procesorem TI DMVA2, który odpowiada za funkcje inteligentnej analizy obrazu. Oprócz tego kamera jest wyposażona w sensor obrazu o rozdzielczości 3 megapikseli, czujniki temperatury i wilgotności, czujnik PIR oraz wiele więcej. Obsługę urządzenia ułatwiają wbudowane scenariusze zastosowań, a także mobilny kreator konfiguracji, dostępny na urządzenia z systemami Android/iOS.

SmartCube-300W_pb1

Najważniejsze cechy urządzenia:

  • Obsługa rozdzielczości 3 megapikseli, 1080p oraz 720p
  • Czujniki temperatury i wilgotności
  • Inteligentne funkcje analizy obrazu dzięki procesorowi TI DMVA2
  • Łączność Wi-Fi 802.11n + port Ethernet
  • Tryb „Door Cam” z funkcją dwukierunkowej komunikacji głosowej
  • Tryb „Store Entrance” z funkcją liczenia ludzi
  • Czujnik ruchu PIR oraz zapisywanie nagrań na karcie SD
  • Tryb nocny dzięki diodom IR i filtrowi ICR
  • Wbudowany mikrofon i głośnik
  • Aplikacja na urządzenia mobilne z Androidem / iOS z obsługą technologii P2P

Rozdzielczość 3 megapiksele
Kamera potrafi nagrywać materiały video w pełnej rozdzielczości 3 megapikseli. To ponad 10 razy więcej niż rozdzielczość VGA, i około 3 razy więcej, niż oferuje rozdzielczość 720p. Umożliwia to rejestrowanie znacznie większej liczby detali. SmartCam 300W może też nagrywać w rozdzielczościach 1080p, 1,3 MP, lub 720p w celu zaoszczędzenia miejsca na dysku.

SmartCube-300W_app_01

Czujniki temperatury i wilgotności
Umożliwiają podgląd temperatury i poziomu wilgotności w czasie rzeczywistym, wysyłanie dziennych raportów podsumowujących a także automatyczne alarmowanie o przekroczeniu określonych wartości.

SmartCube-300W_app_02

Scenariusze zastosowań
Kamera jest wyposażona w scenariusze zastosowań, takie jak tryb „Door Cam” oraz
„Store Entrance”, które integrują funkcje sprzętowe i oprogramowania dla domów oraz sklepów. Wystarczy wybrać jeden z dostępnych scenariuszy w kreatorze konfiguracji, a SmartCube zadba o resztę za Ciebie.

Tryb „Door Cam”
W tym trybie kamera automatycznie odtworzy dźwięk dzwonka, kiedy ktoś pojawi się przed drzwiami. Dodatkowo wyśle powiadomienie na urządzenie mobilne, dzięki czemu możliwe będzie zobaczenie gościa i rozmowa z nim w czasie rzeczywistym.

door-cam

Tryb „Store Entrance”
SmartCube 300W może zliczać klientów wchodzących do sklepu w ciągu każdej godziny i wysyłać raport dobowy pod koniec dnia. Oprogramowanie pozwala też na odtwarzanie dźwięku dzwonka lub dowolnego nagrania podczas wejścia klienta do sklepu.

store-entrance

Wbudowany mikrofon oraz głośnik
Dzięki wbudowanemu głośnikowi oraz mikrofonowi możliwe jest prowadzenie dwukierunkowej komunikacji głosowej za pomocą kamery IP. Poza tym kamera może odtwarzać nagrane dźwięki w odpowiedzi na zdarzenia. Wbudowana biblioteka dźwięków zawiera różne dźwięki dzwonka, nagrane wiadomości ‚Witaj’, ‚Do widzenia’. Możliwe jest nagranie własnych wiadomości głosowych.

Czujnik PIR oraz tryb nocny
Kamera jest wyposażona w 10 diod IR do nagrywania obrazu w trybie nocnym. Wbudowany mechaniczny filtr IR Cut zapewnia dokładność kolorów w ciągu dnia, a czujnik PIR szybko i dokładnie wykrywa ludzi w zasięgu obiektywu kamery.

Inteligentna analiza obrazu
Dzięki wysokiej jakości procesorowi obrazu TI DMVA2 kamera SmartCube może wykrywać twarze, rozpoznawać ludzi, zliczać obiekty lub ustalać wirtualne obszary na obrazie, po przekroczeniu których uruchomi się alarm. Wszystkie te funkcje są wbudowane w oprogramowanie kamery i nie wymagają korzystania z komputera PC czy zewnętrznego serwera.

Tryb „Corridor” do monitoringu korytarza
Tryb ten zapewnia pełny pionowy kąt widzenia w instalacjach do monitoringu korytarzy i alejek.

SmartCube-300W_app_05

Aplikacja na smartfony i tablety
Kamera SmartCube 300W została zaprojektowana do łatwej konfiguracji i obsługi za pomocą urządzeń mobilnych. Wbudowany w oprogramowanie kamery kreator konfiguracji wykrywa, gdy jest obsługiwany za pomocą urządzenia mobilnego i wyświetla wtedy widok sformatowany specjalnie dla smartfonów i tabletów. Zaawansowana aplikacja dla urządzeń z Androidem / iOS oferuje funkcję podglądu obrazu na żywo, możliwość zmiany ustawień kamery oraz nagrywanie w pamięci urządzenia. Dzięki obsłudze technologii P2P, kamera bezproblemowo współpracuje z większością routerów.

SmartCube-300W_app_06