Automatyczna analiza obrazu w kamerach z IVS

Inteligentna automatyzacja
Wyobraź sobie świat, w którym urządzenia automatycznie wykonują swoje zadania – do tej pory było to fikcją. Wyobraź sobie kamerę, która liczy ludzi, rozpoznaje twarze i ostrzega, gdy istnieje potencjalne zagrożenie. Firma AirLive wierzy, że kamery IP oprócz nagrywania obrazu potrafią o wiele więcej. Dlatego spędziliśmy blisko dwa lata, opracowując najbardziej kompleksowe inteligentne kamery IP w branży. Rozwiązania przyszłości są dostępne już teraz.

Samodzielna analiza obrazu
Każda kamera AirLive z IVS (inteligentną analizą obrazu) ma wbudowane 6 inteligentnych funkcji, które są w całości samodzielne i samowystarczalne. Oznacza to, że nie ma potrzeby kupna drogiego serwera oraz licencji na profesjonalne oprogramowanie VMS.

icon_1

Liczenie obiektów i wykrywanie zdarzeń
Większość kamer z inteligentnymi funkcjami umożliwia tylko liczenie obiektów lub reagowanie na zdarzenia. Kamery AirLive idą o krok dalej – łączą funkcję liczenia obiektów i reagowanie na zdarzenia tak, że urządzenie może podjąć zdefiniowane wcześniej akcje po określonej liczbie wystąpień. Na przykład gdy liczba klientów wchodzących do sklepu w przeciągu 10 minut przekroczy 100 osób, kamera wyświetli powiadomienie. Manager sklepu może wezwać więcej osób do obsługi klientów lub ograniczyć ilość wchodzących osób.