Dostęp do sieci WiFi w środkach transportu dzięki urządzeniu AirLive VH-4GW

Autobus, bus, tramwaj, pociąg – środki transportu to miejsca, w których pasażerowie spędzają często kilka godzin dziennie. Ciągle rosnąca konkurencja na rynku przewozów osób sprawia, że warto zadbać o jak największy komfort pasażera, a także usługi dodatkowe oferowane w ramach przejazdu. Coraz większa liczba urządzeń stale korzystających z dostępu do internetu powoduje, że bardzo dobrym pomysłem będzie wdrożenie dla pasażerów dostępu do sieci bezprzewodowej WiFi. A przecież inwestycja w internet na pokładzie to dopiero początek korzyści..

2

 

Sieć bezprzewodowa w pojeździe to również możliwość wdrożenia systemu monitoringu IP, systemów płatności bezgotówkowych, a także zaawansowanych usług lokalizacyjnych.

3

AirLive VH-4GW to urządzenie, dzięki któremu wdrożenie sieci bezprzewodowej w środkach transportu będzie możliwe. Zasada działania jest podoba, jak w przypadku tradycyjnego routera. Do urządzenia wkładamy kartę SIM z aktywnym pakietem danych, a urządzenie łącząc się z operatorem poprzez połączenie 4G LTE udostępnia sieć za pomocą technologii WiFi.

To co wyróżnia AirLive 4GW na rynku i sprawia, że akurat to urządzenie dobrze sprawdzi się w zastosowaniach dla transportu to:

  • Wejście zasilania 9V~36V (standard ISO7637), dzięki któremu urządzenie można podłączyć bezpośrednio w pojeździe, bez udziału dodatkowych urządzeń.
  • Kompaktowe rozmiary obudowy
  • Szyfrowanie VPN – dzięki tej technologii połączenie będzie bezpieczne. Bez obaw wdrożysz sieć monitoringu IP nie rezygnując przy tym z udostępniania sieci pasażerom.
  • Wszechstronne możliwości zarządzania – interfejs www, TR069, SNMP, komendy CLI, a także komendy SMS – AirLive VH-4GW pozwala administratorom wysyłać podstawowe komendy w celu poznania statusu urządzenia za pomocą wiadomości SMS. Oznacza to, że operatorzy nie muszą znać adresu IP urządzenia, a mimo to mają możliwość podstawowego zarządzania urządzeniem i sprawdzania jego statusu.
  • Wbudowany moduł GPS

7

8

9

 

 

Monitoring zainstalowany w środkach transportu zwiększa bezpieczeństwo pasażerów, załogi, a także minimalizuje straty spowodowane zniszczeniem lub kradzieżą  elementów wyposażenia. Monitoring to również bardzo dobry materiał dowodowy – w zależności od umiejscowienia w pamięci zostaną zapisane twarze lub tablice rejestracyjne. Urządzenie VH-4GW posiada wbudowany moduł łączności GPS, dzięki której możliwości zlokalizowania pojazdu będą jeszcze lepsze.

Dzięki wydajnemu procesorowi i pamięci, urządzenie VH-4GW jest w stanie dostarczyć największy komfort dostępu do internetu dla pasażerów.

Kompaktowa obudowa pozwoli na instalacje w dowolnym miejscu, natomiast złącze zasilania przystosowane do pojazdów pozwoli na łatwe podłączenie bez udziału dodatkowych urządzeń.

Więcej informacji: pl.airlive.com

Post Tagged with , , ,