Gdzie można zobaczyć obraz z działającej kamery Fisheye?

Wszystkich zainteresowanych jak w praktyce działa kamera Fisheye zapraszamy do wejścia na adres: http://37.128.111.212:88/

Kamerę Fisheye model sufitowy FE- 200DM jest zainstalowana w siedzibie  firmy ALARM-TECH Systemy Zabezpieczeń

Przyjrzyjmy się tej kamerze:

AirLive FE-200DM pozwala na monitorowanie obszaru w wysokiej rozdzielczości bez żadnego „ślepego miejsca”. Jest to bardzo dyskretna kamera. Zamontowana na suficie pozwala na obserwowanie obszaru pod kątem 360 stopni, nadzorując przy tym cały obszar. Z jednej kamery można wyświetlić obraz do 4 wirtualnych kamer. Jest płaska i biała co powoduje że wtapia się  w sufit i nie zwraca uwagi.


Podstawowe cechy kamery:

Panoramiczny obraz 360 stopni
Kompresa H.264 & MJPEG
2 megapikselowy sensor, rozdzielczość do 1600×1200
Slot na karty microSD
Wbudowane gniazdo na głośniki oraz mikrofon
Obsługa PoE 802.3af
Mechaniczny filtr IR-CUT
Zaawansowany filtr e-PTZ

Opis funkcji:

Panorama 180 i 360 stopni oraz funkcja e-PTZ
Kamery pozwalają na monitorowanie obszaru w wysokiej rozdzielczości bez żadnego „ślepego miejsca”,  Zamontowana na suficie pozwalają na obserwowanie obszaru pod kątem 360 stopni, nadzorując przy tym cały obszar. Z jednej kamery można wyświetlić obraz do 4 wirtualnych kamer. Wykorzystując fukncję e-PTZ, wszystkie kąty obserwacji mogą zostać dostosowane za pomocą jednego przycisku myszy. Nadzór jest bardzo prosty

Wysokiej jakości 2-megapikselowy obraz
Wysokiej jakości sensor, dzięki niemu kamery są w stanie przechwycić obraz w rozdzielczości 1600×1200 pikseli. Jedną z największych zalet obserwacji w wysokiej jakości jest możliwość uchwycenia większej liczby szczegółów w poszczególnych klatkach obrazu które są bardzo przydatne przy identyfikacji przedmiotów bądź osób na danym nagraniu.

Nagrywanie na karty microSD oraz obsługa PoE 802.3af
Wszystkie kamery zaopatrzone są slot kart Micro SD. Karta pamięci pozwala na zapis lokalny na karcie SD. Ta opcja jest dostępna tylko wtedy, gdy w kamerze znajduje się obsługiwany typ karty microSD/SDHC. Dodatkowo kamera obsługuje PoE 802.3af, dzięki czemu istnieje możliwość instalacji urządzenia z dala od źródła zasilania.

Filtr IR-CUT
Zmienny  IR-Cut to wyposażenie, które automatycznie dostraja filtr IR do panujących warunków świetlnych w otoczeniu. W dzień filtr będzie filtrował niepotrzebne światło podczerwone po to, by móc zachować odpowiednią gamę kolorów.

Wbudowany mikrofon oraz głośniki
Kamery posiadają wbudowany mikrofon oraz głośnik, dzięki czemu użytkownik posiada dwukierunkową komunikację bez potrzeby instalacji zewnętrznych urządzeń.

Oprogramowanie do nagrywania maksymalnie z 64 kamer jednocześnie
Kamery wyposażone zostały w oprogramowanie pozwalające na nagrywanie obrazu z z maksymalnie 64 kamer jednocześnie. Dodatkowo, oprogramowanie wykrywa przesunięcie czy też zablokowanie kamery. Kamery wyposażone są również w IP Wizard, które automatycznie wykrywa kamery w sieciach

Kamera pozwala na ustawienia 4 typów montażu w administracji:

Wall  – umiejscowienie na ścianie
Ceiling – umiejscowienie na suficie
Wall 720 -umiejscowienie na ścianie ( mniejsza rozdzielczość)
Table – umiejscowienie na płaskiej powierzchni

Tryby wyświetlania

Airlive Fisheye dysponują aż  do 8 trybów wyświetlania, które zależą od wybranego typu montażu
- Podstawowy
- Panoramiczny
- 4 częściowy
- 4 częściowy z widokiem podstawowym
- 3 częściowy
- 2 częściowy ( układ pion)
- 2 częściowy ( układ poziom)
- 2 częściowy z widokiem podstawowym

Widok poczwórny – najchętniej wybierany przez użytkowników: