Kamery IP AirLive IVS z funkcją liczenia ludzi

ivs-min

AirLive rozszerza rodzinę kamer o kolejne modele, wyposażone w funkcję liczenia ludzi – do modeli MD-3025-IVS i BU-3026-IVS dołączył model BC-5010-IVS. Inteligentna analiza video (IVS), a w szczególności funkcja liczenia ludzi to zaawansowane i dokładne narzędzie, które może być wykorzystane do szczegółowej analizy ilości wchodzących i wychodzących z budynku osób. Po zliczeniu określonej ilości ludzi kamery automatycznie uruchamiają alarm, a dane zapisane w wewnętrznej bazie kamery mogą zostać wykorzystane do późniejszej analizy. Dzięki danym zebranym przez kamery z inteligentnymi funkcjami analizy, przedsiębiorcy mogą badać i planować swoje działania.

Kameryz IVS to nie tylko rozwiązanie doskonałe dla przedsiębiorców. Inteligentna analiza obrazu idealnie sprawdza się też na imprezach masowych, w centrach handlowych, sklepach detalicznych, stadionach, parkingach, fabrykach czy dworcach. Istotną kwestią jest wybór miejsca instalacji kamery – aby funkcja liczenia działała prawidłowo, ludzka sylwetka musi być przez kamerę ‚widziana’ w całości.

AirLive opisuje swoje kamery IP z IVS jako urządzenia inteligentne i automatyczne, z samodzielnymi funkcjami analizy video, czy umożliwiające liczenie obiektów i reagowanie na zdarzenia. Wprowadzają one klientów w świat inteligentnych kamer. Każde kamera AirLive IVS ma wbudowane 6 funkcji analizy obrazu, które sprawdzają się w 7 różnych typach instalacji. Dodatkowo urządzenia te są w pełni samodzielne i samowystarczalne – oznacza to, że nie ma potrzeby kupna drogich dedykowanych serwerów i licencji na oprogramowanie VMS.

Większość kamer z inteligentnymi funkcjami, które są dostępne na rynku umożliwiają tylko liczenie obiektów lub obsługę zdarzeń wyzwalajacych. Kamery AirLive z IVS idą o krok dalej – są pionierami w integracji funkcji liczenia i obsługi zdarzeń, dlatego możliwe jest podjęcie działań po określonej liczbie wystąpień.

Wyobraź sobie świat, w którym większość prac jest automatycznie wykonywanych przez maszyny – do tej pory takie obrazy mogliśmy podziwiac w filmach science fiction. Wyobraź sobie kamerę, która może liczyć ludzi, rozpoznawać twarze w tłumie i w przypadku wykrycia potencjalnego zagrożenia uruchomić automatycznie alarm. Firma AirLive wierzy, że kamery IP potrafią o wiele więcej, niż tylko nagrywać obraz. Dlatego inżynierowie spędzili ponad dwa lata na opracowywaniu najbardziej kompleksowych inteligentnych kamer IP, sprawiając, że futurystyczne technologie są dostępne już dziś.