Kolejna recenzja kamery FE-501OD – na portalu telix.pl

Miło nam powiadomić, że na portalu telix.pl pojawiła się recenzja kamery fisheye – modelu FE-501OD.

telix-fe501od-min

Podsumowanie

Model FE-501OD wyróżnia się spośród innych kamer zastosowaniem soczewki fisheye, która sprawia, że dostajemy zdecydowanie większy kąt widzenia, niż w przypadku tradycyjnych kamer. Pozwala to objąć monitoringiem znacznie większ obszary przy wykorzystaniu pojedynczego urządzenia. Wykonanie obudowy jest wzorowe – jestem pewien, że kamera będzie działała bez problemu w każdych warunkach.

Z drugiej strony interfejs nie jest zbyt intuicyjny. Menu jest bardzo rozbudowane, brakuje polskiego języka i czasem można się po prostu zgubić. Do konfiguracji kamery FE-501OD jesteśmy skazani na przeglądarkę Internet Explorer, w której to wszystkie funkcje działają bez zarzutu. Plusem jest to, że możemy skorzystać z dołączonego na płycie CD oprogramowania, które jest wygodniejsze w obsłudze.

Nie ma co ukrywać – kamera jest droga, kosztuje około 2000 zł. Jeżeli jednak weźmiemy pod uwagę wykonanie obudowy oraz oferowane funkcje, możemy to zrozumieć. FE-501OD jest kierowana raczej do profesjonalnych zastosowań, a więc dla użytkowników, dla których bezpieczeństwo jest najważniejsze, bez względu na cenę.

Aby przeczytać cały artykuł, kliknij >tutaj<