Monitoring granicy z kamerą AirLive SD-2020

border-sd-2020

Wprowadzenie
Z powodu podjęcia współpracy z patrolem granicy Ameryki, partner firmy AirLive opracował zdalny system monitoringu oparty na protokole IP i rozwinął metody liczenia osób przekraczających granicę pomiędzy krajami od 2009 roku. System monitoringu zainstalowany na północnej granicy Meksyku wymagał zastosowania ekonomicznych rozwiązań o dużych możliwościach, które zapewnią odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Ochrona i monitoring granicy wymaga skanowania i obserwowania dużej powierzchni przez 24 godziny i 7 dni w tygodniu, zarówno w dzień jak i w nocy aby wykryć i namierzyć terrorystów, przemytników, nielegalnych imigrantów oraz inne osoby, które przekraczają granicę niezgodnie z prawem. Granicą może być łańcuch górski, linia brzegowa, morze lub obszar miejski.

Wyzwania

  • Szeroka i nieosłonięta przestrzeń – długa granica, szeroki obszar miejski i otwarta przestrzeń – wszystkie te obszary muszą być dokładnie monitorowane.
  • Zapobieganie nielegalnemu handlowi – w celu ułatwienia obsługi celnej i zapobiegnięcia nielegalnemu handlowi wzdłuż granicy rząd wyraził chęć wykorzystania wydajniejszych metod nadzoru, m.in. nowych megapikselowych kamer, zamiast zwiększać ilość patroli, co generuje wysokie koszty.
  • Integracja rozwiązań – proces integracji potrafi przysporzyć wiele problemów w trakcje wdrażania projektu, przykładowo gdy okazuje się, że nagrywany obraz jest uszkodzony. Które urządzenie jest tego przyczyną – kamera? Rejestrator? Niska wydajność dysku? Również integracja VMS z PC może powodować niestabilność systemu monitoringu.

Rozwiązanie
Klient zdecydował się na integrację kamery AirLive SD-2020. Kamera została zainstalowana około 150 metrów na północ od meksykańskiej granicy w znanym korytarzu przemytników narkotyków. Dzięki funkcjom Auto Pan, Preset, Sequence i Cruise oraz szybkiemy mechanizmowi PTZ pojedyncza kamera SD-2020 może monitorować i śledzić duży obszar, zapewniając krystalicznie czystą jakość obrazu. Opcjonalna funkcja Smart Tracking może zostać skonfigurowana do automatycznego wykrywania poruszających się obiektów w nocy.

sd-2020obrazek1