Monitoring sklepu handlowo-usługowego w Paragwaju

Wprowadzenie

Paragwajska firma zajmujące się importem i sprzedażą części samochodowych potrzebowała systemu monitoringu, który zapewniłby bezpieczeństwo magazynów i sklepu, a także pozwolił na kontrolę pracowników i analizę sprzedaży. Siedziba firmy znajduje się w mieście Fernando de la Mora, położonego w środkowej części Paragwaju. Osobą odpowiedzialną za wdrożenie systemu był instalator Rodrigo Battilana z firmy PRELINT – Protección Electrónica Inteligente.

20141003_02_600

Wyzwanie

Projekt wymagał instalacji kilku kamer IP w centrali firmy oraz w 3 punktach usługowych. Głównym celem było monitorowanie i poprawa jakości pracy personelu oraz zapobieganie kradzieżom. Największym wyzwaniem okazała się instalacja tysięcy metrów okablowania, które umożliwiło podłączenie kamer do sieci oraz ich zasilenie.

20141003_03_600

Rozwiązanie

Instalator wybrał do tego projektu kamery IP firmy AirLive. W centrali zamontowano 25 kamer OD-325HD i 9 kamer IP-200PHD. Wszystkie kamery podłączono do sieci obsługiwanej przez 64-kanałowe oprogramowanie CamPro Express. W pierwszym punkcie usługowym zamontowano 19 kamer OD-325HD i 3 kamery IP-200PHD, które są również obsługiwane przez oprogramowanie CamPro Express. W drugim punkcie znalazło się 8 kamer OD-325HD i 1 kamera IP-200PHD. Natomiast w trzecim punkcie zamontowano 3 kamery OD-325HD i 1 kamerę IP-200PHD, podłączone tym razem do rejestratora CoreNVR 9. Wszystkie te pomieszczenia są monitorowane przy wykorzystaniu 4 oddzielnych monitorów w centrali, podłączonych do szybkiej sieci VPN. System pozwala na nadzór nad towarem w magazynach, monitorowanie biur oraz obszarów wjazdu i wyjazdu pojazdów (odległość od 5 do 30 metrów).

20141003_01_600

Wynik

Rezultaty osiągnięte dzięki kamerom AirLive zaskoczyły wszystkich. „Współpracujemy z importerem – firmą Flytec Computers i czasami zwracamy się z pytaniami do pomocy technicznej firmy AirLive. Wszystkie odpowiedzi otrzymujemy szybko i profesjonalnie, pracownicy firmy AirLive dla nas zawsze życzliwi. Jako instalator systemów do monitoringu specjalizujemy się w montowaniu rozwiązań opartych o urządzenia marki AirLive. Wierzymy, że jest to silna firma, dlatego informujemy naszych klientów o jakości, wytrzymałości i możliwościach technicznych produktów wyprodukowanych przez AirLive. Jestem dumny z tego, że pracujemy w oparciu o kamery AirLive już przez ponad trzy lata. Do tej pory zainstalowaliśmy ich ponad 200 w wielu różnych systemach” powiedział Rodrigo Battilana.