Monitoring wokół domu – test zewnętrznych kamer przez portal Recenzator.pl

Portal Recenzator.pl przetestował kompletne rozwiązanie do domowego zewnętrznego monitoringu, w skład którego wchodziły urządzenia:

  • Kamera OD-325HD
  • Kamera BU-3025
  • Switch POE-FSH804

OD-325HD to kamera, która posiada przetwornik o rozdzielczości 1,3 megapiksela, zaprojektowana została z myślą o profesjonalnym nadzorze i ochronie. Kamera posiada obudowę zgodną z zabezpieczeniami IP66, przez co jest ona odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz na akty wandalizmu. Diody IR LED potrafią doświetlić obraz w całkowitych ciemnościach na odległości do 25 metrów.

Bu-3025 to 3 megapikselowa kamera znajdująca zastosowanie w profesjonalnych instalacjach bezpieczeństwa. Oferuje ona wiele usprawnień w porównaniu do konwencjonalnych rozwiązań. Karta posiada mechaniczny filtr IR-Cut oraz port 802.3af PoE, dzięki czemu możliwe jest zasilanie kamery bezpośrednio z kabla Ethernet. Funkcja Clear Motion Technology pozwala na nagrywanie poruszających się obiektów bez efektu smużenia. Diody IR LED potrafią doświetlić obraz w całkowitych ciemnościach na odległości do 25m, a solidna obudowa z zabezpieczeniami IP66 ochronie kamerę przed aktami wandalizmu oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Pełny test pod linkiem:

http://recenzator.pl/monitoring-wokol-domu-recenzja-kamer-airlive-od-325hd-i-bu-3025/

POE-FSH804 to ośmioportowy przełącznik 10/100Mb/s , który posiada 4 porty PoE 802.3af. Przełącznik pozwala na zasilanie o mocy 15,4W na jeden port PoE. Urządzenie jest również kompatybilne wstecz ze starszymi standardami PoE. Dzięki niemu możliwe jest zasilanie takich urządzeń sieciowych jak kamery IP, telefony IP czy punkty dostępowe.

Poniżej znajdują się fragmenty recenzji:

„Kamery OD-325HD i BU-3025 reprezentują tak naprawdę dwa odmienne światy monitoringu. Pierwszy, to rozwiązanie budżetowe, na które pozwolić sobie może prawie każdy, kto ceni bezpieczeństwo. Oba te rozwiązania łączy bardzo dobre wsparcie i solidne zaplecze software’owe ze strony producenta – zarówno panel zarządzania w przeglądarce, jak i załączone oprogramowanie spisują się w tym aspekcie wzorowo. Drugi ze światów – kilkukrotnie droższy, pokazuje nam jak ogromne możliwości i świetną jakość obrazu można uzyskać z kamery nagrywającej obszar wokół domu/firmy/działki etc. Dużym atutem obu urządzeń jest ich jakość wykonania. Oba modele są zgodne z normą IP66, co czyni je odpornymi na wiele niekorzystnych czynników i daje użytkownikowi gwarancję niezawodności.”

 

OD-325HD otrzymał dwa wyróżnienia:

solidnosc 250x160cena 250x160

BU-3025 otrzymał jedno wyróżnienie:
solidnosc 250x160