Rozmieszczenie kamer w Twoim sklepie.

Zastanawiasz się jak rozmieścić system monitoringu w Twoim sklepie? Podpowiadamy jak przy użyciu naszych kamer dostosować potrzeby swoje i klientów do miejsc w sklepie.

rozmieszczenie-jpg

Pomieszczenie magazynowe:

Udostępnianie połączenia internetowego dla klientów, pracowników oraz kamer. Możesz do tego użyć dwuzakresowy bezprzewodowy router AC-1200R, który posiada wielokrotny SSID dla pracowników i gości.

Magazyn i zaplecze:

Kiedy klient sklepu przekroczy wyznaczony obszar, uruchomi się alarm oraz rozpocznie się nagrywanie. Zaplecze możesz mieć za drzwiami jednak często jest to otwarta przestrzeń do której łatwo wejść nawet przez przypadek. Aby nie kusić losu, możesz ustawić wirtualne pole właśnie w miejscu wejścia do magazynu, wtedy nawet jeśli będziesz daleko, zostaniesz poinformowany o próbie wejścia na zaplecze.

Licznik kolejki:

Podczas gdy sprzedawca jest w magazynie, kamera sygnalizuje oczekiwanie klienta przy kasie lub zwiększoną ilość osób w kolejce, umożliwiając uruchomienie drugiej kasy. Dzięki temu, osoba czekająca na obsługę nie czeka długo a jeśli już jedna kasa jest czynna, pomijamy wołanie koleżanki krzycząc na głos.

Monitoring drzwi wejściowych:

Powitanie głosowe klientów oraz zliczanie osób odwiedzających sklep. W miejscu wejścia do sklepu kamera już może spełniać 3 funkcje. Nie dość, że rejestruje miejsce wejścia to serdecznie powita wchodzących lub pożegna wychodzących gości a na koniec dnia powiadomi Cię ile taki osób było w ciągu całego dnia.

Żywność i napoje:

Jeśli w sklepie posiadasz specyficzny towar i produkty przyda Ci się czujnik temperatury i wilgotności powietrza. Może się zdarzyć, że temperatura się podniesie w przypadku uszkodzenia lodówek, wtedy otrzymasz powiadomienie na swój telefon i będziesz mógł od razu zareagować.

 

Jak widzisz, możesz w prosty sposób sprawić aby Twój sklep był monitorowany w sposób praktyczny i funkcjonalny. Ułatwi to Twoją pracę a także może zapobiec strat jeśli Twoje produkty miałyby ulec zniszczeniu przez usterkę lodówki czy klimatyzacji.