Rozwiązanie AirLive do monitoringu restauracji

Kamera IP typu Fisheye (FE-200DM) + N.TOP = System nadzoru połączony z usługą Wi-Fi.

Restauracje to rodzaj działalności detalicznej, które wymagają monitoringu przez cały czas. Jest tyle różnych obszarów, które muszą być pod kontrolą, np. sala na której znajdują się klienci, stanowisko kasjera, kuchnia, miejsca gdzie dokonuje się rezerwacji. Monitoring ułatwia zarządzanie i pozwala na zwiększenie zysków. Kamery przydają się szczególnie w sytuacjach, gdy panuje duże natężenie ruchu i nietrudno jest o kradzież, czy nie uregulowanie należności. Z drugiej strony klienci chętnie korzystają z Internetu podczas oczekiwania na posiłek, w restauracjach często odbywają się spotkania biznesowe, gdzie wydajne połączenie z Internetem jest niezbędne.

Jak znaleźć najlepsze i najprostsze rozwiązanie, kiedy potrzebujemy systemu monitoringu i urządzeń pozwalajacych na dostęp do Internetu?
Dla restauracji ważna jest maksymalizacja zysków, obniżenie kosztów ubezpieczenia i zmniejszenie przypadków kradzieży. System monitoringu wymaga wydajnego połączenia pomiędzy poszczególnymi elementami. Natomiast klienci coraz częściej zwracają uwagę na dostęp do bezprzewodowej sieci Wi-Fi.
Rozwiązanie AirLive monitoringu dla restauracji zaleca instalację centralnej kamery do monitoringu – AirLive FE-200DM, kamery typu Fish Eye, która obejmuje monitoringiem 360* obrazu bez martwych punktów. AirLive FE-200DM dzięki obudowie przypominającej czujnik dymu jest niezwykle dyskretna i nie rzuca się w oczy. Przy użyciu tylko jednej kamery można uzyskać obraz z 4 wirtualnych kamer. Funkcja e-PTZ pozwala na dowolne regulowanie kątów widzenia za pomocą kilku kliknięć. Korzystanie z monitoringu video nigdy nie było prostsze. AirLive FE-200DM jest więc idealnym urządzeniem do monitorowania kasjerów, wejść i wyjść do restauracji oraz głównej sali w tym samym czasie. Wszystko to za pomocą tylko jednej kamery, zamiast kilku – dzięki temu oszczędzamy pieniądze.
Wbudowany głośnik i mikrofon pozwala na dwukierunkową rozmowę bez użycia dodatkowych urządzeń zewnętrznych. FE-200DM jest niedrogą, łatwą w obsłudze i instalacji kamerą. Aplikacja Campro Mobile umożliwia podgląd obrazu na telefonach z systemem Android lub iOS z dowolnego miejsca. Jeśli monitoring ma objąć więcej niż jedno pomieszczenie, AirLive poleca urządzenia do monitoringu z serii 720P:

  • MD-720 – miniaturową, kopułkową kamerę
  • DM-720 – kamerę z diodami IR LED
  • BU-720 – kamerę typu bullet z diodami IR LED

Rozbudowanie systemu monitoringu o kolejne urządzenia pozwala na kontrolę innych ważnych miejsc, pozostałych pomieszczeń a także obszarów na zewnątrz. Rozdzielczość 720P i nagrywanie obrazu z prędkością 30 kl./s. zapewnia czysty obraz i płynne nagrania z zachowaniem wysokiej liczby szczegółów. Niektóre z urządzeń z serii 720P wspiera autorską technologię Clear Motion, która minimalizuje efekt rozmycia obrazu, spowodowany poruszajacymi się obiektami. Najważniejsze jest jednak utworzenie sieci, która pozwoli na bezproblemową pracę wszystkich urządzeń wchodzących w skład systemu monitoringu. Wszystkie kamery i komputery powinny być podłączone do tej samej sieci, aby zapewnić bezproblemowe działanie. AirLive proponuje użycie N.TOP – zaawansowanego urządzenia sieci bezprzewodowej, które zapewnia stabilne i bezpieczne połączenie, zalecane w monitoringu IP.

Ważnym aspektem jest też zapewnienie klientom bezprzewodowego dostępu do Internetu. Dzięki funkcji Client Isolation, N.TOP umożliwia oddzielenie sieci publicznej od prywatnej i utworzenie do 4 wirtualnych sieci, każda z unikalnym SSID, co zapobiega niepowołanym dostępom z zewnątrz. N.TOP pozwala również na planowania czasu jego działania, co pozwala na skonfigurowanie urządzenia tak, by nocy następuje automatyczne wyłączenie zasilania, a w dzień urządzenie uruchamia się bez potrzeby pamiętania o jego włączeniu. N.TOP jest też urządzeniem zaprojektowanym zgodnie z myślą „Green AP” – zużywa o połowę mniej energii, niż podobne urządzenia.