Rozwiązanie AirLive wykorzystane do monitoringu pasa startowego

Wprowadzenie

Zapewnienie bezpieczeństwa na pasie startowym to główny priorytet ochrony lotniska. Wtargnięcia intruzów na pas startowy zdarzają się codziennie  w wielu krajach na Bliskim Wschodzie. Każde takie zdarzenie może wywołać straty zarówno wśród osób jak i mienia.

140922_airport_600_03

Wtargnięcie na pas startowy jest definiowane jako: dowolne zdarzenie na terenie lotniska, podczas którego stwierdza się obecność obcego samolotu, dowolnego pojazdu lub osoby na chronionym obszarze przeznaczonym do lądowania i startowania samolotów.

Podczas pracy przy budowie systemu monitoringu pasa startowego na Bliskim Wschodzie, partner firmy AirLive opracował rozwiązanie, które zapewnia natychmiastowe uruchomienie alarmów, śledzenie podejrzanych osób i ich identyfikację.

Wyzwanie

Identyfikacja intruzów

Nawet zaawansowany system z wielopunktową detekcją ruchu podczas wykrycia wielu intruzów wyśle pojedynczy alarm. Dlatego ważna jest możliwość wysyłania kilku różnych alarmów w tym samym czasie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ułatwianie wykrywania naruszeń bezpieczeństwa oraz identyfikacji podejrzanych osób

System monitoringu powinien umożliwić zlokalizowanie obiektu naruszającego teren lotniska oraz jego późniejszą identyfikację.

Rozwiązanie

W celu spełnienia potrzeb klienta, AirLive zarekomendował kamery BC-5010 oraz rejestrator CoreNVR 16, co umożliwiło zaawansowaną obsługę wielu alarmów w tym samym czasie.

Dodatkowo zamontowane kamery SD-2020 pozwoliły na szczegółową analizę zdarzeń oraz identyfikację intruzów dzięki wysokiej jakości obrazu.

System monitoringu firmy AirLive to elastyczne i przyszłościowe rozwiązanie, które zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa na pasie startowym lotniska.

lotnisko-cs