Rozwiązanie do bezprzewodowego monitoringu – AirLive AirMax 5X

Monitoring video to dziedzina o szybko rosnącej popularności na całym świecie. Nadzór za pomocą kamer IP przeniósł się ze środowisk biurowych do środowisk produkcyjnych, z pomieszeń na zewnątrz oraz z instalacji lokalnej do zdalnej. Ze względu na te zmiany, każdy system monitoringu powinien mieć możliwość dostosowania do różnych scenariuszy, a przystosowanie do pracy w trudnych warunkach.

Dzięki rozwojowi technologii i zmianom w trendach w branży monitoringu, WLAN (Wireless LAN) zapewnia bezprzewodowy dostęp do monitoringu w budynkach handlowych i biurach i może być również wykorzystany do wdrożenia instalacji w miejcu, gdzie montaż okablowania jest niemożliwy lub utrudniony.

00002bc05437a910

Doświadczona w projektowaniu urządzeń sieciowych firma AirLive przedstawia AirMax 5X – zewnętrzny CPE 5GHz z funkcją PoE Pass-through, który zapewnia wysoką przepustowość, wymaganą przy korzystaniu z bezprzewodowego monitoringu video. Co więcej, zasoby sieciowe AirMax 5X mogą być współdzielone z innymi usługami, co zmniejsza koszty wdrożenia.

Topologia bezprzewodowej sieci monitoringu:

00002bbd5437a903

Kompletne rozwiązanie sieci bezprzewodowej:

00002bbf5437a90c

Szybka transmisja na dalekim dystansie (10 km / 300 Mb/s)
Dzięki zintegrowanej kierunkowej antenie MIMO 2TR2 14dBi 5GHz i dużej mocy wyjściowej sygnał z AirMax 5X /5X-20 może być przesyłany na dystansie 10 km / 20 km. Duża moc nadawcza i wysoki zysk anteny zapewniają lepszy zasięg i wyższą jakość sygnału – zgodnie z testem w terenie realna prędkość wynosi 77 Mb/s na dystansie 10 km.

PoE Pass-through
Dzięki wbudowanemu zaawansowanemu zasilaczowi Power over Ethernet 48V AirMax 5X może zasilić jedną kamerę IP lub kolejne urządzenie AirMax 5X, co ułatwia wdrożenia i zmniejsza koszty instalacji poprzez wyeliminowanie konieczności stosowania dodatkowego okablowania i zasilania.

00002bbe5437a909

Wiele trybów pracy
AirMax 5X może działać jako AP, WDS Station, WDS + AP, Client, WISP Router lub AP Router.

Zarządzanie pasmem
AirMax 5X zapewnia zdolność do kontroli pasma użytkownika i umożliwia określenie maksymalnej prędkości dla każdego podłączonego urządzenia, co pozwala na zachowanie płynnej transmisji danych i video.
Zastosowania: biznesowe campusy, uczelniane campusy, otoczenie budynków rządowych, porty lub zatoki, budynki komercyjne, stadiony, hotele, autostrady, wybrzeża, więzienia itp.