Sieć WiFi w autobusie – inwestycja godna uwagi

„Klimatyzacja i WiFi to standard” – takie słowa przeczytaliśmy kiedyś w wywiadzie z pasażerem komunikacji publicznej. To prawda, w obecnych czasach systemy klimatyzacji stały się dostępne dla każdego. Tak samo sprawa wygląda z bezprzewodowym dostępem do sieci. Żyjemy w czasach, które wręcz wymagają od nas dostępu do internetu. To już nie tylko czytanie aktualnych wydarzeń czy komunikacja ze znajomymi. W internecie przechowujemy nasze dane, dokonujemy transakcji, słuchamy muzyki, oglądamy wideo, sprawdzamy trasę przejazdu i wiele, wiele więcej. Już niedługo urządzenia elektroniczne po odłączeniu od sieci staną się bezużyteczne. Patrząc na taki rozwój sytuacji postanowiliśmy stworzyć urządzenie, dzięki któremu wdrożenie dostępu do internetu w pojazdach nie będzie żadnym problemem.

W czym tkwił problem do tej pory?

W zasilaniu. To co odróżnia pojazdy od domu to fakt, że w pojazdach nie mamy dostępu do standardowego gniazdka elektrycznego i standardowego napięcia 230V. Wiele podobnych rozwiązań wymaga stosowana dodatkowych urządzeń, to jest przetwornic. My stworzyliśmy urządzenie o nazwie VH-4GW, które charakteryzuje się wejściem zasilania  9V~36V (standard ISO7637), dzięki któremu urządzenie można podłączyć bezpośrednio w pojeździe, bez udziału dodatkowych urządzeń.

Dodatkowe zalety naszego rozwiązania to:

  • Kompaktowe rozmiary obudowy
  • Szyfrowanie VPN – dzięki tej technologii połączenie będzie bezpieczne. Bez obaw wdrożysz sieć monitoringu IP nie rezygnując przy tym z udostępniania sieci pasażerom.
  • Wszechstronne możliwości zarządzania – interfejs www, TR069, SNMP, komendy CLI, a także komendy SMS – AirLive VH-4GW pozwala administratorom wysyłać podstawowe komendy w celu poznania statusu urządzenia za pomocą wiadomości SMS. Oznacza to, że operatorzy nie muszą znać adresu IP urządzenia, a mimo to mają możliwość podstawowego zarządzania urządzeniem i sprawdzania jego statusu.
  • Wbudowany moduł GPS

Sieć WiFi dla pasażerów to nie jedyna korzyść

Wdrażając internet w pojeździe otrzymujesz znacznie więcej niż bezprzewodową sieć WiFi dla pasażerów. Dzięki połączeniu VPN, które oferuje urządzenie VH-4GW masz możliwość stworzenia również sieci do obsługi monitoringu IP, płatności bezgotówkowych, czy systemów lokalizacji (w tym pomoże również wbudowany moduł GPS)

Więcej informacji o urządzeniu VH-4GW: kliknij tutaj