Urządzenia AirLive do inteligentnego domu

ac-digital-home

W dzisiejszych czasach ludzie mają coraz więcej urządzeń, umożliwiających korzystanie z sieci Wi-Fi – są to smartfony, tablety, inteligentne zegarki, konsole oraz komputery PC. Urządzenia te wykorzystują łączność z Internetem w celu dostarczania nam informacji, strumieniowania materiałów video w jakości full HD, odtwarzania muzyki wysokiej jakości czy też przesyłania zdjęć. Skutkuje to ciągle rosnącym zapotrzebowaniem na prędkość przesyłu danych. Ponadto szybki rozwój przemysłu gier on-line sprawił, że coraz większa liczba użytkowników zaczęła zastanawiać się nad tym, jak zwiększyć prędkość transmisji bezprzewodowej.

Nowa technologia Wi-Fi
Zaprezentowany niedawno standard Wi-Fi 802.11ac stopniowo zostaje wdrażany w urządzeniach przeznaczonych dla użytkowników domowych, którzy potrzebują większej wydajności, stabilności połączeń a także większej przepustowości i prędkości transmisji. Firma AirLive, światowy dostawca rozwiązań sieciowych przedstawił nowe urządzenia, wspierające standard Wi-Fi 802.11ac – punkt dostępowy AC.TOP oraz router AC-1200R. Urządzenia te pozwalają na wykorzystanie w pełni możliwości standardu 802.11ac równocześnie zachowując wsteczną kompatybilność z poprzednimi standardami bezprzewodowej transmisji, dlatego idealnie nadają się do wdrożenia Wi-Fi AC do istniejących sieci przewodowych lub poprawy wydajności już istniejących sieci bezprzewodowych. Teoretyczna prędkość transmisji danych w standardzie AC są 3 razy większe, niż w starszym standardzie N – wynosi ona 867 Mb/s!

AC_TOP_b

AirLive Wi-Fi AC
AirLive przedstawił dwa nowe urządzenia, zgodne ze standardem 802.11ac – AC.TOP oraz AC-1200R. AC.TOP to dwuzakresowy sufitowy bezprzewodowy punkt dostępowy z 1 portem Gigabit Ethernet z obsługą zasilania PoE. AC.TOP to pierwszy punkt dostępowy, który pracuje w 2 pasmach 2,4 GHz oraz 5 GHz oraz ma moc nadawania na poziomie 20 dBm. To połączenie zapewnia wysoką wydajność i duży zasięg. AC-1200R ma znacznie większe możliwości, niż zwykły dwuzakresowy router. Każde radio jest w stanie nadawać niezależnie w swoim paśmie (2,4 GHz / 5 GHz), co umożliwia korzystanie z wielu różnych trybów pracy. Router ma funkcję szybkiego przełączania się pomiędzy 5 głównymi funkcjami. Możliwa jest też zmiana trybu pracy dla każdego radia oddzielnie.

AC-1200R_b

Sieć dla inteligentnego domu
Dwuzakresowe radio w nowych urządzeniach AirLive umożliwia wdrażanie różnych konfiguracji w sieciach domowych. Sieć w paśmie 5 GHz jest mniej podatna na zakłócenia i zapewnia stabilne połączenia z prędkością transmisji danych do 867 Mb/s – w związku z tym nadaje się do strumieniowania materiałów video w wysokiej jakości, grania on-line i przesyłania obrazu z kamer IP. Pasmo 2,4 GHz zapewnia oddzielną sieć dla komputerów, tabletów i notebooków. Ponadto przewodowe porty LAN w routerze AC-1200R obsługują gigabitową transmisję danych, przez co umożliwiają bezpośrednie podłączenie komputera PC lub dysku sieciowego NAS.