Wykorzystanie kamer AirLive do nadzoru osób starszych

appcam-v2-min

Kamery AirLive z rodziny APPCAM 720IR do monitoringu w dzień i w nocy – proste w obsłudze oraz łatwe w instalacji

Firma AirLive, jeden z najbardziej zaawansowanych producentów urządzeń sieciowych oraz produktów do monitoringu przedstawił dwie innowacyjne kamery, które idealnie nadają się do monitoringu osób starszych. Są to modele CW-720IR z obsługą łączności bezprzewodowej oraz CU-720IR z obsługą zasilania PoE (Power over Ethernet).

Łatwa instalacja, łatwe używanie i łatwe monitorowanie

Kamery z serii APPCAM 720 są łatwe w instalacji i łatwe w używaniu. Dzięki obsłudze technologii Plug and Play kamery mogą być instalowane w ciągu zaledwie kilku minut bez skomplikowanej konfiguracji sieciowej. Nie jest wymagane konfigurowanie adresów IP oraz numerów portów dla uzyskania podglądu obrazu.

Członkowie rodziny mogą zdalnie podglądać swoich podopiecznych przy wykorzystaniu urządzeń z systemami iOS oraz Android dzięki wygodnej aplikacji CamPro Mobile.
Nadzór nad osobami starszymi może odbywać się przy wykorzystaniu przewodowej kamery AirLive CU-720IR lub bezprzewodowej CW-720IR, która umożliwia montaż na ścianie lub suficie dla najlepszego kąta widzenia.

Kamery z nowej rodziny APPCAM 720 zostały wyposażone w diody LED IR oraz mechaniczny filtr IR-CUT, które umożliwiają podgląd obrazu w kompletnych ciemnościach. Rozwiązanie to sprawia, że system nadzoru może działać w pomieszczeniach bez dodatkowego źródła światła.

Wygodne i niedrogie rozwiązanie do nagrywania obrazu

Kamery APPCAM 720IR obsługują karty pamięci microSD o pojemności do 64 GB. Zapewnia to wystarczającą ilość miejsca do zapisania nagrań z jednego tygodnia (przy wykorzystaniu stałego bitrate – CBR) i redukuje przy tym koszty magazynowania nagrań. Zamiana kart na nowe i kopiowanie nagrań na komputer pozwala na łatwe przeglądanie zapisanego materiału. Karty pamięci microSD są dobrą alternatywą dla rejestratorów NVR, które mogą ulec uszkodzeniu podczas działania.

Odbieraj powiadomienia o każdej porze dnia i nocy

Dzięki funkcji wykrywania ruchu kamery AirLive APPCAM w przypadku wykrycia aktywności – bez względu na porę dnia – mogą automatycznie wysłać zdjęcie lub nagranie na podany w ustawieniach adres e-mail. Inną możliwością jest opcja wysyłania wykonanych zdjęć lub nagrań na zewnętrzny sieciowy dysk NAS, serwer FTP lub HTTP/TCP do późniejszego wykorzystania.

Wysoka jakość obrazu – doskonałe możliwości rozpoznawania

Wysoka rozdzielczość nagrywanego obrazu zapewnia wyraźne nagrania, które ułatwiają późniejsze odtwarzanie i rozpoznawanie poszczególnych obiektów i osób. Im ostrzejszy obraz, tym łatwiej jest rozpoznać twarze, obiekty, osoby oraz inne ważne detale. Kamery AirLive umożliwiają zapisywanie obrazu w rozdzielczości 720p (HD) z prędkością 30 klatek na sekundę.

Wykrywanie dźwięku

Wśród funkcji kamer AirLive znalazła się również funkcja wykrywania dźwięku, która umożliwia reagowanie np. na odgłos tłuczonego szkła lub krzyk. Po wykryciu dźwięku kamera automatycznie wysyła powiadomienie e-mail i rozpoczyna nagrywanie.

Więcej informacji o kamerach AirLive z rodziny APPCAM na stronie www.airlivesecurity.com